Jest to zabawa, którą znacie z dzieciństwa. Pamiętacie grę, w której na kartce w kratkę rysowało się kropki i łączyło je za pomocą kresek? Po zamknięciu kratki zdobywało się pole i wstawiało swój znak. W tej grze jest podobnie, ale żeby połączyć kropki, trzeba najpierw rzucić dwiema kostkami, pomnożyć wartości, a następnie znaleźć wynik i połączyć znajdujące się przy nim kropki. Osoba, która zamknie kwadrat, zamalowuje pole swoim kolorem.
Na pomysł natrafiłam buszując po Pintereście http://bit.ly/1MrxGQd
Gra zrobiła wielką furorę w mojej klasie. Polecona koleżankom również okazała się wielkim hitem. A Ania z Printoteki postanowiła zrobić polskojęzyczne wersje gry w kilku wersjach.
Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.
Ogromnie dziękuję w imieniu uczniów. Takie gry są na pewno bardziej atrakcyjne, a tabliczka mnożenia sama "wchodzi" do głowy bez szczególnego "wkuwania".
OdpowiedzUsuńCenię ludzi, którzy dzielą się dobrymi pomysłami z innymi. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńCzy ja czegoś nie zrozumiałam czy przy tradycyjnej kostce plansza do 36 powinna być? Pomysł super !
OdpowiedzUsuńTak, proszę Pani. Przy kostkach tradycyjnych wykorzystujemy planszę z wynikami 36. Powyższa plansza jest do gry z wykorzystaniem kostek 10cio ściennych. Pozdrawiam i cieszę się że pomysł się podoba.
UsuńBardzo dobry pomysł. Użycie kostki dziesięciościennej umożliwia granie w pełną tabliczkę
OdpowiedzUsuńA jakie kropki się łączy? Bo jesli wynik to np liczba 20 to łączmy kropki obok, pod nią, czy cały kwadrat z liczba?:)
OdpowiedzUsuńObok, pod, nad lub cały kwadrat.nTak jak to sobie ustalimy z dziećmi. U mnie zazwyczaj łączymy dwie dowolnie wybrane kropki obok liczby.
UsuńPolecam inny wariant gry - z dzieleniem.
OdpowiedzUsuńhttps://bajdocja.blogspot.com/2017/10/dzielenie-kropki-i-pudeka.html
Pozdrawiam :-)
Pewnie, że mnożenie może być zabawą. Już od dawna gramy w Mnożenie.
OdpowiedzUsuń<a href="http://www.debinski.edu.pl/mnozenie-gra-planszowa/'>http://www.debinski.edu.pl/mnozenie-gra-planszowa/</a>