Pytania muszą być tak sformułowane, aby można było na nie odpowiedzieć jedynie ‚TAK’ lub ‚NIE".
Jeśli mamy plansze do tej gry, zamiast postaci z zestawu możemy użyć kartoników z liczbami od 1 do 24. Każdy z grających spośród swoich liczb zabiera jedną karteczkę. Zadaniem przeciwnika jest zgadnąć, jaka liczba została wybrana poprzez naprzemienne pytania, np. Czy wybrana liczba jest mniejsza od 10? Czy dzieli się przez 2 itp. Zadajacy pytanie wyciąga z planszy liczby spełniające warunek (np. jak odpowiedź 1. jest "tak" to wyrzuca wszystkie wieksze od 10). Dzieci uczą się zadawania pytań, spotrzegawczości, cech liczb od 1 do 24, podzielności.
Karteczki z liczbami możemy też wymienić na karty z literami i pytać o to, czy wybrana litera jest samogłoską czy spółgłoską, dźwięczną, czy bezdźwięczną, czy występuje w podanym wyrazie, czy w alfabecie jest przed podaną literą, czy po niej.
Na Printotece są też gotowe karty do podobnej wersji gry: Śmieszny alfabet, Warzywa, Zwięrzęta z głoską "r" w nazwie,
Monika Koronkiewicz - Roszko - terapeuta pedagogiczny, nauczycielka świetlicy, doradca zawodowy w Zespole Szkół w Gródku, domowo uczy własne dzieci. Pasjonuje się zamkami, swoją pracą i rozwojem.. Należy do grupy Superbelfrzy RP, co daje jej dużo satysfakcji i powodów do nauki. Obecnie razem z dziećmi w świetlicy i w domu uczy się programowania.
Rewelacja!!!!
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł! Tak naprawdę grę "Zgadnij kto to?" można również wykorzystać z dziećmi do nauki języka angielskiego. Na przykład mając obrazki z postaciami ćwiczymy słownictwo dotyczące wyglądu zewnętrznego i pytanie "Has he/ she got....?" Dziękuję za inspirację.
OdpowiedzUsuńInspirujące! Dziękuję :D
OdpowiedzUsuń