Potrzebujemy:
Planszę z nazwami dni tygodnia, pionki w kilku kolorach, 2 kostki. Na jednej kostce mamy nazwy dni tygodnia (jednego dnia brakuje, ale wyrzucając wczoraj, jutro trafimy na ten dzień). Na drugiej są napisy: wczoraj, jutro, dziś, smutna buzia, wesoła buzia.
Rzucamy kostkami, jeśli wyjdzie przykładowo: wtorek, jutro, to ustalamy o jakim dniu mowa (jeśli dziś jest wtorek, to jutro będzie środa. Pionek kładziemy na środzie). W przypadku wylosowania smutnej buzi - oddajemy jeden pionek z planszy, wesołej - możemy postawić pionek na dowolnym dniu. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza postawi wszystkie swoje pionki na planszy. Pod koniec gry, nie zawsze jest wolny właściwy dzień, wtedy tracimy kolejkę.
Modyfikacją tej gry jest wersja mniejsza przeznaczona do gry w 2,3,4 osoby. Tu dodane są na kostce słowa przedwczoraj, pojutrze, więc poziom trudności jest większy.
Moje dzieciaki bardzo szybko nauczyły się poprawnie używać: wczoraj, jutro, dziś, bardzą lubią grać w "dni tygodnia".
Anna Świć - nauczycielka przedszkola, logopeda w Przedszkolu Nr 83 w Lublinie. W swojej pracy stara się wykorzystywać nowoczesne technologie, odpowiedzialnie wprowadzać dzieci w cyfrowy świat. Pamięta o tym, że najefektywniejszą formą nauki małych dzieci jest zabawa.
Bardzo dziękuję za świetną grę! Świetna pomoc na przyszły rok dla pierwszoklasistów!!!
OdpowiedzUsuńBrawo Aniu! To ciekawa propozycja zabawy edukacyjnej. Wykorzystam na pewno!!!
OdpowiedzUsuńDziękuję Pani bardzo za pomysł. Wykorzystałam w 1. gimnazjum na lekcji z języka rosyjskiego przy wprowadzeniu tematu dni tygodnia. 13 latkowie również świetnie się bawili.
OdpowiedzUsuńBardzo mnie to cieszy, dziękuję
UsuńSuper!!!!Oczywiście przyda się ☺
OdpowiedzUsuńDziękuję, cieszę się, że się przyda
UsuńSuper!!!!Oczywiście przyda się ☺
OdpowiedzUsuńŚwietna gra. Można wykorzystać na języku obcym.
OdpowiedzUsuńJak zawsze super pomysł,dziękuję.Żebym tylko zapamiętała po urlopie.😉🏞🏖🏔⛵🚴
OdpowiedzUsuńSwietna gra!
OdpowiedzUsuńJaka prosta gra! Świetna, można ją wykorzystać na wiele sposobów: miesiące, znaki rzymskie, części mowy itp. Super! Dziękuję, z ochotą wykorzystam :)
OdpowiedzUsuń