wtorek, 25 października 2016
Iglaste pudełko
Czy warto kserować kolejne ilustracje liści, sylwety drzew, aby znalazły się w uczniowskich zeszytach, podczas gdy cała ziemia usłana jest kolorowymi liśćmi? Gdy na podwórku szkolnym mnóstwo iglastych roślin, a w pobliskim lesie inne wspaniałe okazy?
poniedziałek, 24 października 2016
Kółko krzyżyk na sportowo.
Dzieci graja w dwóch drużynach. Zadaniem każdej jest ułożenie trzech kolorowych woreczków w linii lub po przekątnej.
Dooble ortograficzne
niedziela, 23 października 2016
Hula Hopowe wyścigi
Dzieci dobierają się parami albo trójkami. Każda z nich otrzymuje trzy hula hopy. Zadanie polega na „przejściu” wyznaczonej drogi znajdując się tylko w środku obręczy.
czwartek, 20 października 2016
Muzyczne szlaczki
Siedzenie w ławce, żmudne kreślenie wzorów literopodobnych na szarej kserówce zapewne jest nudne i męczące. Parę dni temu na printoteka.pl znalazłam kartę pracy "Gruszka oburącz". Wykorzystałam ją do
niedziela, 16 października 2016
Barwy podstawowe i pochodne
Gdy za oknem szaro i deszczowo, a w sali lekcyjnej przesyt jesiennymi pracami, warto wrócić do barw podstawowych i pochodnych, które dają siłę i energię, pozwalają bawić się kolorem i eksperymentować.
środa, 12 października 2016
niedziela, 9 października 2016
Jesienne liście z tabliczką mnożenia
Warto oddziaływać na uczniów wielozmysłowo, poprzez
różnorodne metody i formy pracy. Uczeń, treści edukacyjne, które musi
zapamiętać powinien widzieć, a jeszcze lepiej kiedy dane jest mu pracować na
materiale
sobota, 8 października 2016
"Szlaczkowe" liście
środa, 5 października 2016
Mózg z kalafiora
Pracę rozpoczynamy od obejrzenia planszy przedstawiającej mózg człowieka. Dzieci odczytują nazwy płatów kory mózgowej.
Rozpoznajemy grzyby
Nauka rozpoznawania grzybów może być ciekawa i twórcza. Oglądanie, wyszukiwanie i tworzenie z wykorzystaniem rozmaitych narzędzi, dostarcza emocji i tym samym sprawia, że materiał w ten sposób opracowany, zostaje zapamiętany.
wtorek, 4 października 2016
sobota, 1 października 2016
Dziecięce CV
Zapragnęłam się z Wami podzielić pomysłem na wypowiedź pisemną pt. Oto ja. Mało ciekawą ćwiczeniówkę zaproponowaną przez jedno z wydawnictw zamieniłam na kartę pracy Dziecięce CV. Pomysł ten zrodził się podczas tworzenia planu pracy do projektu eTwinning "Spod Kleksa". Oczywiście zapraszam serdecznie na nasz redakcyjny blog :) Moim dzieciom taka forma pracy bardzo się podobała. Przy okazji tego ćwiczenia można zrealizować wiele celów edukacyjnych.
Pod wpływem konferencji EduMOC 2016 i rozmowie o OZE postanowiłam zamieścić nasze CV na tym blogu. Częstujcie się :)
Edyta Jurys - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopeda. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 9 w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Swoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogu Echo ho-ho! Blog nauczyciela terapeuty.
Pobierz |
Edyta Jurys - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopeda. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 9 w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Swoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogu Echo ho-ho! Blog nauczyciela terapeuty.