Pages

piątek, 20 marca 2020

GRY PLANSZOWE DO WYDRUKU

Czas ograniczenia działalności szkól, może być doskonałym powodem do ich wykorzystania w kontekście utrwalania wiedzy.
Gry planszowa to jedna z najbardziej skutecznych i lubianych przez aktywności uczniów, a można nawet powiedzieć  metod nauczania. Od dłuższego czasu coraz częściej nauczyciele sięgają po ten sposób wprowadzania i utrwalania wiedzy.

Dzieci dzięki temu uczą się współpracy, okazywania i panowania nad emocjami, cierpliwości, ale także logicznego, strategicznego myślenia.

Gry planszowe mogą być wykorzystywane zarówno do wprowadzenia tematu i przylizania nowych treści, ale chyba najlepiej sprawdzą się do podsumowywania i utrwalania zdobytych umiejętności i wiedzy. Gry planszowe rozwijają myślenie, percepcję wzrokowo-ruchową, działają terapeutycznie, uczą skupiania uwagi. Motywują ponadto dzieci do aktywności. 
Na naszym blogu znajdziecie Państwo kilka propozycji na wykorzystanie gier planszowych. Można je wydrukować w domu i zaproponować taką niesztampową aktywność naszym dzieciom. Jeśli nie mamy drukarki, dzieci mogą sobie takie gry przerysować, a nawet skonstruować swoje.

Miłej nauki i zabawy!

OPISY WSZYSTKICH GIER ZNAJDZIESZ TUTAJ



GRA - UTRWALANIE LICZB RZYMSKICH ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ




GRA - UTRWALANIE TABLICZKI MNOŻENIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ



GRA - QUIZ O POLSCE ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ



GRA LOGOPEDYCZNA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ



GRA - UTRWALANIE MIESIĘCY ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ




GRA  DO UTRWALANIA GRAMATYKI- INTERPUNKCJI  ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ



GRA FLAGI UNII EUROPEJSKIEJ ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ



GRA WARCABY ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Zyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl . Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej

1 komentarz: